پرستار سالمند خانم در شوش

مراقب سالمند خانم در منزل

پرستار سالمند خانم در شوش

پرستار سالمند : خانم عبدی

📌﷽ : سالمند خانم تنها که پاش شکسته با وزن حدود 50 تا 60 کیلو
تعویض پانسمان زخم بستر داره

💸 حقوق : 7.500.000 تومان

⏰ ساعت کاری : شبانه روزی
(جمعه تعطیل)

🏠 محدوده : پرستار سالمند خانم در شوش شرقی

————————————————-

شماره های تماس

۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۴ | ۰۲۱۸۸۴۹۹۴۰۲

۰۲۱۲۲۷۰۲۸۷۴ | 02122702719

پرستار سالمند خانم در شوش
پرستار سالمند خانم در شوش

اختلالات بهداشتی شناختی از بیماری های شایع سالمندان

اختلالات شناختی روی توانایی فرد در فکر کردن، یادگیری و یادآوری متمرکز است. شایعترین مساله ای که سالمندان با آن روبرو هستند زوال عقل یعنی از بین رفتن عملکردهای شناختی است. تقریباٌ ۴۷٫۵ میلیون نفر در جهان مبتلا به زوال عقل هستند که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ این رقم سه برابر شود. شایع ترین نوع زوال عقل بیماری آلزایمر است. در ایالات متحده آمریکا ۵ میلیون نفر بالای ۶۵ سال به آلزایمر مبتلا هستند.

مطالب مرتبط :   قیمت پرستار سالمند در منزل

مطابق اعلام انیستیتو ملی کهن سالی، سایر شرایط و بیماری های مزمن مثل: مصرف مواد مخدر، افسردگی، فشار خون بالا، دیابت، ایدز و سیگار کشیدن خطر ابتلا به زوال عقل را بالا می برند. در حالی که هیچ درمانی برای زوال عقل وجود ندارد، پزشکان سعی می کنند با یک برنامه درمانی دارویی آلزایمر را مدیریت کنند.

سلامت روان

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۱۵ درصد از افراد بالای ۶۰ سال از یک اختلال روانی رنج می برند. یکی اختلالات روانی شایع بین سالمندان افسردگی است که در هفت درصد آن ها رخ می دهد. متاسفانه اختلال روانی غالبا تشخیص داده نمی شود. سالخوردگان بیش از ۱۸ درصد از مرگ و میر ناشی از خودکشی در ایالات متحده را تشکیل می دهند. از آنجا که افسردگی می تواند یک عارضه از بیماری روانی باشد تشخیص به موقع و مدیریت آن به بهبود شرایط کمک می کند.

مطالب مرتبط :   پرستاری از سالمند آلزایمری در کامرانیه

علاوه بر آن، ارتقاء شیوه صحیح زندگی مانند بهبود شرایط زندگی سالم، حمایت خانواده و دوستان و پشتیبانی گروه های حمایتی می تواند به درمان افسردگی کمک کند.

آسیب جسمی ناشی از بیماری های شایع سالمندان

هر ۱۵ ثانیه یک فرد سالمند در اثر سقوط در اورژانس بستری می شود. هر ۲۹ دقیقه یک فرد سالخورده در اثر افتادن می میرد، سقوط عامل آسیب های جدی به سالمندان است. از آن جا که افزایش سن باعث کوچک شدن استخوان و از بین رفتن قدرت و انعطاف پذیری عضلات می شوند. سالخوردگان مستعد از دست دادن تعادل، کوفتگی و شکستگی استخوان هستند. بیماری های شایع سالمندان ، آرتروز و پوکی استخوان منجر به ضعف و سقوط می شوند.

مطالب مرتبط :   مراقبت از سالمند شریعتی
سوء تغذیه

سوء تغذیه در افراد بالای ۶۵ سال تشخیص داده نمی شود که می تواند منجر به مشکلاتی نظیر سیستم ایمنی ضعیف و ضعف ماهیچه ها شود. از دلایل سوء تغذیه می توان به زوال عقل ( ممکن است غذا خوردن را فراموش کند)، افسردگی، مصرف الکل، محدودیت در رژیم غذایی، کاهش تماس اجتماعی و درآمد ناکافی اشاره کرد. افزایش مصرف میوه و سبزیجات و کاهش مصرف چربی و نمک می تواند به مشکلات تغذیه ای سالمندان کمک کند.

پرستار سالمند در منزل
نوشتهٔ پیشین
پرستاری از سالمند در سعید آباد
نوشتهٔ بعدی
مراقب سالمند خانم در منزل

محتوای مرتبط

پرستار سالمند در دماوند

پرستار سالمند در دماوند

مراقبت از سالمند در عظیمیه کرج

مراقبت از سالمند در عظیمیه کرج

پرستاری از سالمند محله خاقانی

پرستاری از سالمند ولنجک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!