پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند یا elderly nurse اصطلاحا به شخصی گفته می‌شود که مهارت و تخصص لازم را در زمینه نگهداری از سالمند در محلی که خانواده سالمند تعیین می‌کنند داشته همچنین به کلیه ییماری ها مرتبط با سالمندی و مراقبت های مرتبط به آن اشراف کامل داشته باشد .

ایران نرس با مجموعه ای  از مراقبان و نگهداران آموزش دیده و متخصص در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند می تواند شما را نسبت به انتخاب بهترین پرستار سالمند همراهی نماید.

پکی از مهمترین عامل های که باعث موفقیت در امر استخدام پرستار و مراقب می شود ایجاد هماهنگی و ارتباط میان پرستار استخدامی و سالمند است اگر مراقب سالمند در طول دوره آزمایش و حتی در طول مدت قرارداد نتواند آنطور که شایسته هست با سالمند ارتباط بگیرد و از کیفیت کارشان رضایت نداشتید در کمترین زمان جایگزین می شود.

برقراری ارتباط موثر بیماران سالمند برای پرستار اهمیت ویژه ای دارد ، بیماران سالمند نیاز های خاصی دارند و برقراری ارتباط  آنها می ­تواند چالش برانگیز باشد اما مراقب می ­تواند با رعایت نکاتی که تجربه کرده و آموزش دیده در این امر موفق عمل کند.

استخدام پرستار سالمند یا خانه سالمندان

به دلیل مشغله هایی که خانواده ها در جامعه امروز دارند، برای نگهداری از سالمند خود شاید به فکر جایی به اسم خانه سالمندان بیافتند. ولی مطمئنا سالمندان تمایل دارند تا در کنار خانواده و فرزندان خود گذران زندگی کنند. زیرا در محیط خانواده از آرامش خاطر بیشتری برخوردار می باشند.

خانه سالمندان برای افراد سالخورده بسیار دلهره آور می باشد، زیرا آنها فکر میکنند که خانواده آنها دیگر تا پایان عمر به دیدارشان نخواهند آمد و آنها را فراموش میکنند و بیشتر سالمندان پس از مراجعه به خانه سالمندان دچار افسردگی خواهند شد. در نتیجه ایران نرس پرستار سالمند در منزل را به شما توصیه می نماید.

هزینه و دستمزد پرستار سالمند در منزل

یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار سالمند در منزل می‌باشد. دستمزد پرستار با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی و نیز قراردادهای مدت دار و همچنین شرح وظایف وی ( با توجه به وضعیت سلامت سالمند ) متغییر می‌باشد. شما می‌توانید با تماس با مرکز خدمات پرستاری در منزل ایران نرس از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. این مرکز با توجه به شرایط و درخواست شما و بودجه موردنظر شما مراقب، نگهدار و پرستار سالمند مجرب را به منزل شما اعزام خواهد کرد.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه نگهداری سالمند در منزل

عوامل تاثیرگذار بر هزینه پرستار سالمند در منزل زیاد است؛ اما مهمترین عوامل عبارتند از:

مقطع زمانی پرستاری و نگهداری سالمند در منزل

 • نگهداری از سالمند 24 ساعته (شبانه روزی)
 • نگهداری از سالمند 12 ساعته (شبانه)
 • نگهداری از سالمند 8 ساعته (روزانه)
 • نگهداری از سالمند به صورت پاره‌وقت که می‌تواند هرکدام از موارد بالا را شامل شود.

پرستار سالمند آذری زبان

خدمات مورد نیاز برای پرستاری و نگهداری سالمند

فعالیت‌های روزانه‌ای که مراقب و یا پرستار سالمند در منزل باید برای مراقبت از بیمار انجام دهد، که می‌تواند شامل خوردن، حمام کردن، بردن به سرویس بهداشتی و همچنین داشتن تحرک بدنی باشد.

محل زندگی پرستار سالمند

محل زندگی پرستار و فاصله آن تا محل سکونت سالمند نیز می‌تواند بر هزینه نگهداری سالمندان در منزل تاثیر داشته باشد. چنانچه سالمند به دلیل وضعیت خود (برای مثال بیماری تنفسی) ساکن محلی با فاصله بسیار زیاد از محل زندگی پرستار سالمند باشد، احتمال افزایش دستمزد پرستار سالمند در منزل وجود دارد

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

سالمندان قشری خاص و حساس از جامعه هستند. به همین علت، پرستاری از سالمند بسیار اهمیت دارد. شرکت‌های خدمات پرستاری سالمند، معمولا شرح وظایف پرستار سالمند در منزل را برای نیروهای خود تعیین می‌کنند. پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند در منزل نیازمند مهارت‌هایی هستند؛ مهارت‌های بالینی، ارتباطی و تخصصی در منزل تنها نمونه‌ای از آن‌هاست.

 1. نظارت بر امور نظافت و استحمام سالمند
 2. کنترل قند خون و فشار خون به صورت روزانه
 3. برنامه‌ریزی برای درمان و دادن دارو به سالمند
 4. انجام موارد موردعلاقه سالمند در اوقات فراغت
 5. مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار متخصص
 6. تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 7. مراقبت از زخم و تعویض پانسمان برای سالمند بیمار
 8. گرفتن آی وی لاین، تزریقات، مراقبت از پا در بیماران دیابتی
 9. آشنایی با کمک‌های اولیه، احیای قلبی و گرفتن کنترل علائم حیاتی

همچنین می‌توانید شرح وظایف پرستار اعزامی را از مسئول روابط عمومی شرکت پرستاری بپرسید.

پرستار سالمند آذری زبان

چه زمانی ما نیازمند پرستار سالمند می شویم ؟

پاسخ دادن به این سوال کمی پیچیده به نظر می رسد افرادی که نیازمند این خدمات هستند اغلب کسانی هستند که نیاز به داشتن یک همراه را احساس نموده اند از آنجایی که این خدمات به صورت شبانه روزی و 24 ساعته قابل ارائه است پس کسی که واقعا در هر سنی نیازمند همراهی است می تواند از این خدمات استفاده نماید .

شاید افرادی که واقعا در سنین سالمندی قرار دارند به خدمات پرستاری نیاز مبرم تری داشته باشند و همچنین افرادی که از مشکلات حرکتی و روحی رنج می برند، پس نمی توانیم بین این دو موضوع تفاوتی قائل شویم بگذارید تصمیم در راستای استخدام پرستار را به خود افراد واگذار نماییم .

فواید استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل

 • بالا رفتن روحیه سالمندان تنها و نیازمند مراقبت
 • بالا رفتن امید به زندگی پس از انس با پرستار و مراقب
 • کاهش استرس فرزندان و به دلیل درگیری‌های بین فرزندان برای مراقبت

یک توصیه مهم پس از گرفتن پرستار

بسیار مهم است که پس از استخدام پرستار سالمند در منزل، مدام به سالمند خود سر بزنید. اینکه پرستار سالمند شما صبور، مهربان و باتجربه است و رابطه خوبی با سالمند شما دارد، کافی نیست. با سر زدن و ملاقات مداوم عزیزان سالمند خود باعث می‌شوید ایشان احساس تنهایی، دور شدن از فضای خانواده و اضافی بودن را نکنند. توجه به روحیه و احساس احترام و ارزش سالمند شما مهم‌ترین وظیفه شما به عنوان فرزند یا خانواده افراد پیر است.

پرستار سالمند ارزان قیمت

صدها شرکت‌ خدمات پرستاری سالمند در تهران فعال هستند. معمولا هریک از آن‌ها، تعرفه پرستاری از سالمند را متناسب با کیفیت و تجربه پرستار ، محل سکونت، شرایط سالمند، تعداد سالمندان و … در نظر می‌گیرند. پس معمولا با اختلاف قیمت هایی تا یک میلیون تومان در موسسات مختلف مواجه می شوید. حتما در انتخاب پرستار روی رزومه کاری مراقب یا پرستار دقت ویژه‌ای کنید.

چه نکاتی در استخدام پرستار باید در نظر بگیریم؟

 • قبل از استخدام پرستار جهت پرستاری سالمند در منزل باید شرایط جسمانی سالمند را سنجید که ترجیحا پرستارانی که با این شرایط آشنا هستند را استخدام کرد.
 • انتظارات خود از پرستار را آماده و با او  مطرح کنید.
 • سایقه فعالیت و رزومه پرستار را از مکان هایی که مشغول به کار بوده است را استعلام کنیم.
 • تحقیق در مورد عدم سوپیشینه پرستار و اینکه پرستار به بیماری های اعصاب و روان نداشته باشد و به هیچ گونه داروی اعصاب و روان و همچنین مواد مخدر نیز اعتیاد نداشته باشد.
 • درخواست آزمایش از پرستار که عدم اعتیاد پرستار به انواع داروها را نشان دهد.
 • ترجیحا پرستار را از مراکز معتبر در این زمینه استخدام شود و حتما با او قرارداد منعقد و تمامی موارد و انتظارات از پرستار قید شود.

مراکز معتبر استخدام پرستار سالمند

 • برای استخدام پرستار سالمند از مراکز معتبر به نکات زیر توجه کنید:
 • سابقه مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل را به دقت بررسی کرد و ترجیحا از مراکز با سابقه طولانی انتخاب شود.
 • پشتیبانی مرکز ارائه دهنده خدمات در مدت زمان قراداد.

مراقبت از سالمند با محدودیت های جسمانی و ذهنی

بعضی از سالمندان به دلیل بیماری و گاهی کهولت سن، قادر به انجام امور شخصی خود نمی باشند از این رو نیازمند پرستاری سالمند توسط پرستار متخصص و با تجربه و مهربان و دلسوز هستند که با صبر و حوصله در کنارشان باشند و وظایف زیر را برای آنها انجام دهند:

 • انجام امور مربوط به بی اختیاری ادراری و امور نظافت سالمند
 • کمک به استحمام سالمند
 • انجام تزریقات و گاواژ و سوند و….
 • مراقبت و سعی در بهبود زخم بستر
 • توجه به روحیه و عزت نفس سالمند
 • محیط شاد و پرانرژی ساختن
 • توجه به داروهای سالمند
 • آشپزی مناسب رژیم تغذیه سالمند
 • انجام امور منزل و نظافت
 • همراهی در ویزیت های پزشک
 • همراهی در مهمانی و سفر
 • اطلاع دادن وضعیت جسمانی و روحی سالمند به فرزندان

خدمات ارائه شده توسط شرکت خدمات پرستاری از سالمند ایران نرس :

داستان واقعی دعای مادر

پزشک و جراح مشهور بنام “ایشان” روزی برای شرکت در یک کنفرانس علمی که جهت بزرگداشت و تکریم او بخاطر دستاوردهای پزشکی اش برگزار میشد ، باعجله به فرودگاه رفت .
بعد از پرواز ناگهان اعلان کردند که بخاطر اوضاع نامساعد هوا و رعد و برق و صاعقه ، که باعث از کارافتادن یکی از موتورهای هواپیما شده ، مجبوریم فرود اضطراری در نزدیکترین فرودگاه را داشته باشیم .

دکتر بلافاصله به دفتر استعلامات فرودگاه رفت و خطاب به آنها گفت : من یک پزشک متخصص جهانی هستم و هر دقیقه برای من برابر با جان خیلی از انسانهاست و شما میخواهید من 16ساعت تو این فرودگاه منتظر هواپیما بمانم ؟

یکی از کارکنان گفت : جناب دکتر ، اگر خیلی عجله دارید میتونید یک ماشین کرایه کنید ، تا مقصد شما سه ساعت بیشتر نمانده است ، دکتر با کمی درنگ پذیرفت و ماشینی را کرایه کرد و براه افتاد که ناگهان در وسط راه اوضاع هوا نامساعد شد و بارندگی شدیدی شروع شد بطوری که ادامه دادن برایش مقدور نبود .

ساعتی رفت تا اینکه احساس کرد دیگه راه را گُم کرده خسته ، کوفته و درمانده ، با نا امیدی به راهش ادامه داد که ناگهان کلبه ای کوچک توجه او را به خود جلب کرد .

کنار کلبه توقف کرد و در را زد ، صدای پیرزنی راشنید : بفرما داخل هرکه هستی ، در باز است …

دکتر داخل شد و از پیرزن که زمین گیر بود خواست که اجازه دهد از تلفنش استفاده کند .
پیرزن خنده ای کرد و گفت : کدام تلفن فرزندم ؟ اینجا نه برقی هست و نه تلفنی ، ولی بفرما و استراحت کن و برای خودت قهوه بریز تاخستگی بدر کنی و کمی غذا هم هست بخور تا جون بگیری .

دکتر از پیرزن تشکر کرد و مشغول خوردن شد .
که ناگهان متوجه طفل کوچکی شد که بی حرکت بر روی تختی نزدیک پیرزن خوابیده بود ، که هرازگاهی بین دعاهایش او را تکان میداد .

پیرزن مدتی طولانی به دعا مشغول بود، که دکتر به او گفت :
بخدا من شرمنده این لطف و اخلاق نیکوی شما شدم ، امیدوارم که دعاهایت مستجاب شود.

پیرزن گفت : دعاهایم همه قبول شده است بجز یک دعا

دکتر ایشان گفت : چه دعایی ؟

پیرزن گفت : این طفل معصومی که جلو چشم شماست نوه من است که نه پدر دارد و نه مادر ، به یک بیماری مزمنی دچار شده که همه پزشکان اینجا از علاج آن عاجز هستند .

به من گفته‌اند که یک پزشک جراح بزرگی بنام دکتر ایشان هست که او قادر به درمانش هست ، ولی او خیلی از مادور هست و دسترسی به او مشکل است و من هم نمیتوانم این بچه را پیش او ببرم .

میترسم این طفل بیچاره و مسکین خوار و گرفتار شود پس از خدا خواسته ام که کارم  را آسان کند .

دکترایشان در حالی که گریه میکرد گفت :

به خدا که دعای تو ، هواپیماها را ازکار انداخت و باعث زدن صاعقه ها شد و آسمان را به باریدن وا داشت . تا اینکه من را بسوی تو بکشاند و من بخدا هرگز باور نداشتم که خدا با یک دعا ، این چنین اسباب را برای بندگان مومنش مهیا میکند. و بسوی آنها روانه میکند.

وقتی که دستها از همه اسباب کوتاه میشود ، فقط پناه بردن به آفریدگار زمین و آسمان بجا می ماند .

46 دیدگاه. پیغام بگذارید

 • سلام
  پدر به روی خودش نمی یاره ولی ما متوجه شدیم که روحیه شون خیلی بهتر از قبل اومدن آقای حسن زاده شده.
  ممنون

  پاسخ
  • کارشناس ایران نرس
   1403-03-03 2:15 ب.ظ

   با عرض سلام و احترام خدمت خانم مولود
   آقای حسنزاده هرجا رفتن ازشون رضایت داشتن.
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • سلام جناب جوادی پژمان هستم همه چی خوب و منظم و مرتب لطف داری ممنونم زنده باشید

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت جناب پژمان عزیز
   خداروشکر که همه چی خوبه 🙏
   و ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • چایی چی
  1402-11-11 7:44 ب.ظ

  سلام عرض ادب
  من اطلاع نداشتم که همچین شرکت‌هایی برای مراقبت از سالمند در منزل خود سالمند هم هست و از این خیلی ناراحت بودم که شاید شرایط ما به نحوی جلو بره که مجبور بشیم پدر رو به خانه سالمندان بفرستیم
  از وقتی متوجه شدم که یک همچین خدماتی هست، آرامش به زندگی من برگشته، سپاس

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت خانم چایی چی
   خداروشکر که متوجه شدید و پدر بزرگوارتون الان در منزل خودشان هستند و هم ایشان و هم شما از این لحظ آسوده خاطر شده اید 🙏
   و ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • سلام زنده باشد که انقدر خوش برخورد هستید

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت جناب فرهاد
   خداروشکر که رضایت داشتید 🙏 وظیفه مون هست
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • درود وقت بخیر بخش پشتیبانی پرستار سالمند ایران نرس مخصوصا خانم حکمتی که برای پدر مادرم اعزام شده کارشون حرف نداره
  ممنون

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت خانم جوهری
   خداروشکر که رضایت داشتید 🙏 خانم حکمتی از بهترین نیروهای ما هستند
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • سلام بر شما ایران نرس اولین شرکتی نبود که من باهاش تماس گرفتم ولی آخرین شرکتیه که من باهاش تماس گرفتم
  کیفیت خدماتتون عالیه شما رو به دوستان حتماً معرفی می‌کنم

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت خانم رزیتا
   خداروشکر که رضایت دارید 🙏 لطف دارید به ما
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • پور رضا
  1401-12-02 11:12 ب.ظ

  سلام ممنون از آقای گلستانی خیلی متشخص خیلی کاربلد خوش برخورد هر بار که به خونه پدر میریم روابط دوستانه بین ین دو نفر رو کامل حس می‌کنیم خدا خیرتون بده

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت آقای پور رضا
   خداروشکر که رضایت داشتید🙏
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • سلام فکر کنم یک سال بیشتر شده ما از شما نیرو گرفتیم شما هر ماه پیگیری می‌کنید پیامک می‌دید خدا را شکر همه چیز مرتبه همه چیت خوبه

  پاسخ
  • با عرض سلام و احترام خدمت آقای هومن
   خداروشکر که رضایت داشتید🙏
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • عرض ادب
  مادر سلام دارن خدمت شما و همه چیز خوبه خداروشکر

  پاسخ
  • کارشناس ایران نرس
   1401-06-07 3:54 ب.ظ

   با عرض سلام و احترام خدمت خانم سمیرا
   خداروشکر که رضایت دارید 🙏 مادر بزرگی شون رو می رسونن
   ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران و اعزام مربی کودک شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

   پاسخ
 • می خواستم تشکر کنم از شرکت‌ خوب ایران‌نرس برای پرستار های خوب و کار بلدتون

  پاسخ
  • سلام زنده باشین 💐
   این انرژی مثبت شما باعث افزایش کیفیت کار بخش پرستار سالمند در منزل ایران نرس می شود 💐

   پاسخ
 • لاله پرور
  1400-12-20 11:34 ب.ظ

  نگهداری از سالمند که فقط بخواد یک غذا درست کنه و آبی دست سالمند بده به صورت روزانه چقدر میشه

  پاسخ
 • هزینه نگهداری از سالمند پوشکی برای یک روز چقدر میشه

  پاسخ
  • با سلام شرایطتون سالمندتوون به چه شکلی هست ؟

   تماس بگیرین در خدمتتون هستیم ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • فداکار
  1400-12-06 11:55 ب.ظ

  سلام میخواستم بدونم شما پرستاری دارین که بتونه در دوره نقاهت بیمار ما که به تازگی عمل داشته کمک کنه و تجربه کافی داشته باشه

  پاسخ
  • برای اعزام پرستار سالمند و بیمار در منزل
   تماس بگیرین در خدمتتون هستیم ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • هزینه نگهداری از سالمند پوشکی به صورت شبانه روزی در منزل چقدر میشه

  پاسخ
 • اسکندری
  1400-11-16 0:21 ق.ظ

  سلام میخواستم بدونم شما نیرویی دارین که با دارو های بیماری پارکینسون آشنایت داشته باشه؟

  پاسخ
 • رضوانی
  1400-11-07 10:39 ب.ظ

  سلام مادر بزرگ من عمل جراحی ی قلب باز داشتن میخواستم بدونم شما پرستار با تجربه در این زمینه دارین

  پاسخ
  • با عرض سلام
   با توجه به اینکه پرستار سلام با تجربه بیش از 9 سال ( تا زمان نگارش این متن ) در زمینه پرستاری سالمند در منزل فعال می باشد.
   مسلما اکثر پرستارهای بخش پرستاری سالمند ما با تجربه هستند.
   ❤️💐

   پاسخ
 • منا سعادتمند
  1400-10-17 8:51 ب.ظ

  سلام شما جایی دارین که چند ساعت تو طول روز بشه آنجا نگه داشت

  پاسخ
  • با عرض سلام خیر پرستار سلام تنها در زمینه پرستاری از سالمند در منزل خود سالمند فعالیت می کند. در خدمتتون هستیم
   ❤️💐

   پاسخ
 • نجوا رامینی
  1400-10-12 0:10 ق.ظ

  سلام میخواستم بدونم شما نیرویی دارین که با سالمند که پارکینسون داره کار کرده باشه خیلی برام مهمه که پرستار حتما تجربه کار با سالمند پارکینسونی را داشته باشع

  پاسخ
  • با سلام بله برخی از پرستار های سالمند ما تجربه کار با سالمندهایی که پارکینسون دارند را دارن

   تماس بگیرین درخدمتتون هستیم ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • سلام میخواستم بدونم نیروهای شما با سالمند الزایمری هم کار کردن

  پاسخ
  • با سلام بله با توجه به افزایش آلزایمر اکثر مراقب های شرکت ایران نرس با سالمند آلزایمری کار کردند ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • محمد نوری
  1400-09-21 11:13 ب.ظ

  سلام با توجه به این بیماری کرونا پرستار های شما تست تست منفی کرونا دارند

  پاسخ
  • تمام پرستار ها و مراقبین و خدمتکارهای ایران نرس هر دو دور واکسن را زده اند و در صورت لزوم تست کرونا هم می دهند
   ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • نوروزی
  1400-09-07 10:42 ب.ظ

  سلام میخواستم تشکر کنم نیروی که فرستادین کارشو خوب بلده

  پاسخ
  • با سلام
   زنده باشین شما لطف دارین

   تیم پرستار سالمند در منزل ایران نرس درجه یک هست
   ❤️💐

   02188499402

   09332354847

   پاسخ
 • مرتضی محمدی
  1400-07-29 10:51 ب.ظ

  سلام شرکت پرستاری از سالمند شما چند سال سابقه کار داره

  پاسخ
  • سلام شرکت پرستاری از سالمند ایران نرس بیش از 8 سال مشغول خدمت هست ❤️

   پاسخ
  • رامتین
   1401-05-05 1:20 ب.ظ

   سلام ممنون از پیگیری تون همه چی خوبه

   پاسخ
   • کارشناس ایران نرس
    1401-05-07 3:52 ب.ظ

    با عرض سلام و احترام خدمت جناب رامتین
    خداروشکر که رضایت دارید 🙏
    ممنونیم که بخش پرستار سالمند در منزل تهران و اعزام مربی کودک شرکت ایران نرس را انتخاب نموده اید. 🌹

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
همین الان تماس بگیرید!